58
Kolekce Duchcovského porcelánu

Jitka Forejtová, Jaroslav Ježek (1923-2002)
Royal Dux, Duchcov (značeno nálepkou)
– 60. léta 20.století, Československo

↑ vázy 17cm, ↑ koně 16,5 cm

V cena 2 400 Kč
O cena 4 000 - 6 000 Kč

Kolekce bílého porcelánu“ Slepičky od J.F. anonymní drobné vázy a Hřebce od J.J. je ukázkou drobné plastiky 60. let vycházejících z organického tvarosloví, které mělo nejen v Československé expozici na Expu v roce 1958 patřičný úspěch. Slepička a kohoutek značeni papírovou trojúhelníkovou značkou – vše původní výroba.